blogger tarzı

Favorilerim : Oversized Uzun Kabanlar

15:00

Biscolata Mood'umdan Eros'u çektiğim şu dakikalarda sizlere son zamanlarda fazlasıyla favorim olan oversized uzun kabanlardan bahsetmek istiyorum. 
Neredeyse son iki yıldır sonbahar-kış baya moda olan bu parçalar benim de geçen seneden beri bol bol kullandığım ve fazlasıyla sevdiğim parçalar. İki tane uzun ve bir midi oversized kabanım var. Çevirip çevirip onları giyiyorum. Hem çok rahatlar hem de çok güzeller. Ben genellikle kısa spor çizmeler ve spor ayakkabılarla kombinliyorum. Postal botlarımla da mükemmel bir görüntü oluyor. Az dağ bayır gezseydim size giyer modellik yapardım ama artık başka zamanlara. Ben size beğendiğim, işte bu da böyle giyilse ne güzel olur dediğim kombinleri paylaşacağım. Gelin bereber en güzel kombinlere bir bakalım. Siz hala edinmediyseniz birkaç yurt dışı sitesi önerirdim ama doların durumundan dolayı sizi de yakmıyorum. Siz Mango'dan H&M'den ve bu tarz mağazalardan bulabilirsiniz. Eğer daha hesaplı olsun diyorsanız pasajlarda da müthiş modeller satılıyor. 
En sevdiğim tip işte bunlar: oversized, spor, rahat, relax, tarz. baktıkça bile içim açılıyor. Ayrıca bu kabanların en sevdiğim özelliklerinden biri de kıç üşütmüyor oluşları. Hatta boydan müthiş avantajım olduğu için ayaklarıma kadar sıcacığım bu kabanlarla. 
Ben genellikle sırt çantalarla kombinliyorum. Gerçi o biraz benim rahatlığıma düşkünlüğümden. Biraz çanta özürlüyüm de her yere imkanım olsa sırt çantasıyla giderim. O kadar rahat ki kolumda ya da omzumda şekilden şekle girdiğim halleri sevmiyorum. Ben genel de turist mod. Bazen ön tarafa takıp geziyorum. Eğer sırt çantası kullanmayacaksam tablet çantaları gibi olan çüzdandan biraz büyük çantaları seçiyorum. Çünkü bileğime taktığımda elimde tutma yükünden kurtuluyorum. Çanta konusunda değil her şeyde çok rahatıma düşkün bir pislik olduğum için daraltan ekstra kastıran hiç bir şeyi sevmiyorum. Tam Hippie akımının başladığı zamanda yaşayacak insanmışım ama çekecek çilem varmış bu yıllara denk geldim.
 
Farklı renklerde ve tarzda birçok şekilde kullanabileceğiniz bu kabanlar bildiğiniz üzere bloggerlarla bağdaştırılmış durumda. Herhalde ilk olarak ünlülerde görüp bunu da moda blogu yazan (bakın burası önemli çünkü şaşırma eşiğinizi büyük oranda etkileyecek) kişilerin doğal olarak takip edip bunu da blogunda incelemesi sonucu onlarla özdeşleşmiş olmalı, dimii, çok da zor olmamalı. Bir de bunları yeniden kombinleyip göstermek isteyen bloggerlar olduğundan bu stili gören aaa blogger şeysi'nden öteye gidemiyor. Ama yine de var olsunlar blogger stili diye anılmasında bir sakınca yok. Beğenileri üste çeken bazı bloggerlar sayesinde etraf az da olsa düzeldi. Ay pardon bunu inanarak yazmadım sanırım doğru cümle en azından farklı tarzlara bakış yumuşadı. Sanırım bu da pek içten olmadı. Offf s.ktuğ.m.n yerinde değişikliğe hiç hoşgörülü olmadığınız için doğru düzgün cümle kuramadım. Hayaller hayatlar ayrımında bu hafta en azından hayallerimiz daha barışçıl ve tahammülü yüksek olsun. Bu dünyaya kendimi bozmaya gelmişim sanırım. Hayallerimiz zaten almış başını gidiyor, Hayatlar baya baya sığ ama hayaller seks shop'ı satın almış bile.
Neyse daha fazla laf sokmayacağım. 
Bende de böyle belden kalın kemerle bağlanan cinsi var. Çok güzel. Biraz bornoz havası da var gibi ama onlar daha çok peluş olanlarda öyle görünüyor. Normal bildiğimiz kaban kumaşlarında daha hoş duruyor. Gerçi ben peluşları da hoş buluyorum. Çünkü kalın, üşütmüyor ve yumuş yumuş. 

İşte tam benlik kısım geldi. İçine 15 kedi 3 köpeği de al yaşa. Fazla kilolar, kalın kazalar hepsini kaldırır. Birazda eskimiş postal ekle. Git taksimde bir köşede kıvrıl yat. Küçükken annemin kıyafetlerini giyer içinde kaybolmayı çok severdim. Evim burası benim diye gezerdim tüm gün. Bu da onun gibi evin yanında geziyosun. Çok mü üşüdün, canın mı sıkıldı, hepimizden nefret mi ettin çek kafana kadar hiçbir şeyle muhattap olmadan gez. Valahi kamp yapsan çadır olur. Bir kabanla insan özgürlüğüne mi kavuşur kavuşuyor işte. Şaka bir yana şu bordo olan (umarım bordodur, renk skalam fecidir de) anneanne yorganı gibi. Bunları da giymeyin. Ne güzel ağzı yüzü düzgünler var. Onları alalım. Tabi yine de herkesin popisi kendine, kimse karışamaz, o hanımla amcanın arasında. 

You Might Also Like

0 yorum

Yorum yaparken herhangi bir hesaba sahip değilseniz; Anonim'i seçin. Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.