2017 saç modası

Shorter

15:40

Güne kitap festivaline gitme umuduyla uyanıp karın ağrısı-regl keyfi, Merhaba.
 Duşumu alıyım şöyle güzelce giyinip güzel müzikler dinleyerek taksime geçiyim diyodum ki, belime ve karnıma saplanan o feci ağrıyla bu planlarım suya düşmüş oldu. Neyse ben de melissa çayımı, doloreximi aldım geldim blog yazmaya. Kitap festivaline gidince onu da yazıcam blogta ilgililerine duyurulur. 

Size göstermek istediğim çok hoş, seksi, güzel, güçlü saç modelleri var. Son zamanlarda da takip edenler biliyor bir kakül kestirme hevesi daha doğrusu saçımı kısa kestirme hevesi içerisindeydim. Sonunda yapabildim. Bir kaç gün önce kakül kestirdim. Çoğu kişi sevmez ama ben küçüklüğümden beri kakülü çok fazla kullanırım. 2-3 yaşlarında bile kaküllü hallerim bolca mevcut. Sonralarda da ara ara bir çok kakül denemem oldu. Ben genel olarak kakül sevenlerdenim. Tabi herkese yakışmıyor ama ben mutlu olduktan sonra bakanın yakıştırıp yakıştırmaması çok da umrumda değil açıkcası. İyi ki de yaptım.

En son üniversite son sınıftayken saçlarımı müthiş derecede kısa kestirmiş. 2-3 yıl öyle gezmiştim. Erkekler ense traşına beraber gidelim diye dalga geçse de biliyorum ki bu gibi yorumlar genellikle her şeyi kalıba sokmuş, asla değişime açık olmayan, bu böyle olmalı şu şöyle olmalı'dan öteye gidememiş ve bu bakış açısına sahip kişilerden geliyor. O yüzden siz istediğinizi de yapsanız eleştiri olacak yapmasanız da eleştirecek bir şeyler bulacaklar. En iyisi kalıplardan çıkıp biraz değişikliğin hiç kimseye zarar gelmeyeceğini bilin ve neyi değiştirmek istiyorsanız değiştirin. 

Şimdi sabırsızlıkla size göstermek istediğim modellere gelelim. Ben zaten böyle kadınlara da böyle saç modellerine de bayılıyorum. Çok güzel, özgür ve güçlü görünüyor. Ben de kısa kestirmeyi bu aralar acayip fazla istiyorum. Bakalım bir yerden başladık devamı gelir umarım.
Kısa saçı anlatırken bir çok kadın çok rahat, kullanımı kolay, zaman ayırmaya gerek yok gibi özelliklerinden bahsedip bu saçı neden seçtiklerini bu şekilde tanımlıyorlar. Ama bence kısa saç seçmek gerçekten seçmekten bahsediyorum vakitsizlikten, bakım yapamamaktan değil, gerçekten isteyerek seçmek çok daha farklı. Kısa saçı öyle kutsallaştırmayacağım ama demeye çalıştığım, kadın dediğin uzun saçlı olurun ötesine geçmeyi başaran ilk kadının da hakkını yedirmemek. Çünkü bu küçük ama çok aktivist bir hareket. Bana göre öyle, katılmayan blogu terk etsin. Şaka bir yana kısa saç seçmek sadece rahatlık için değil kadın olarak güçlü bir karakterin de göstergesidir. Beyler size söylüyorum kısa saç kestiren kadınları sevin ama her bey sevmesin hakeden ufku geniş beyler sevsin. Diğerleri bok eder. Niye sevin biliyor musunuz? O kadın değişime açıktır, cesurdur, sizinle birçok şeyi denemeye, dünyayı gezmeye, yeni şeyler keşfetmeye, düzenini bozmaya hiç şikayet etmeden evet der. O kadın güçlüdür, kalıpları kabul eden değil yıkan kişidir hatta buna cesaret eden kişidir. O kadın tüm baskılara, diretilmiş beğenilere karşı durandır. Kendini yeniden tasarlayandır, toplumdan farklı şekilde tasarlayan. 

Kadın dediğin uzun saçlı olur(!) Kadın kendi nasıl isterse öyle olur sen de anca konuştuğunla kalırsın. 
Kısa saç her zaman bana daha güzel gelmiştir. Ama tabi bu uzun saçın kötü olduğu anlamına gelmiyor. Dediğim gibi kişi ne istiyorsa onu yapsın ama istediği için yapsın. Toplum ya da bir başkası istediği için değil. İsterseniz rengarenk boyatın isterseniz tamamını kesin. Bu sizin tercihiniz. 

Neyse yine içimde bir yerlerde sosyolog tarafım delirdi. Ben konuya döneyim. Daha basit ve sade bir dille mericim.

Ya insan şu saçlara bakıp da beğenmiyorsa çarpılır. Cidden beğeni eşiğiniz falan kalmamış sizin. İnsan şu güzelliklere nasıl burun kıvırır.

Genellikle çene hizasında kaküllü modeller beni benden alıyor. Hem yüzü daha zarif gösteriyor hem de garip bir hoşluk katıyor. Bu tarz kesim isteyenler aşağıda bir kaç model var, önce onlar gibi omuzlarda ya da omuzlara yakın kestirmekle işe başlayabilirler. Hem böylelikle alışmanız daha kolay olur. 
Uzun saçta da kısa saçta da uzun zamandır sevdiğim ortak tek bir şey varsa o da düz kesim. Dümdüz kesilmiş aynı hizada saçlar. Katlı kesim Allah aşkına hangi zamanda kaldı. Aslan yelesi ne be. Dümdüz aynı boy kesilmiş saçlar gibisi mi var. İster dalgalı ister düz kullanın her zaman dolgun ve daha modern görünüyor. Katlı katlı kestirip fare kuyruğuna döndürüyosunuz saçlarınızı , yazık vala yazık. Neyse siz bana bakmayın kestirin yoksa o zaman biz nasıl ayrım yapacağız. İyi ki varsınız.
Güzellik anlayışıma her zaman çevremdekiler tarafından laf ediliyor. Garipmiş, bu mu güzelmiş falan gibi yorumlar alıyorum. O yüzden siz benim söylediklerime o kadar da bakmayın. Ben genel geçerin beğenmediklerini çooooook ama çooook beğeniyorum. Beğenme sebebim bu değil ama sonra bakıyorum ki benden başka beğenen yok, o zaman anlıyorum beğenim normal dışı. Sanırım ben biraz hayvana benzeyen şeyleri, hayvana benzeyen insanları seviyorum. Ve insanlar insana benzemenin çok önemli ve çok daha güzel olduğunu düşünüyor. Yaşasın Çitaya benzeyen erkekler, yaşasın kemikli yüz, yaşasın çilli kirpikleri görünmeyen afrikan aykırı insanı, yaşasın afro amerikan dudaklar, yaşasın aslan burunlu (geniş) kadınlar, yaşasın kedi suratlı çocuklar. Siz Burak Özçivit sevin. Böööğ.

Tabii insanoğlu neydi, insanoğlu nankördü. Şimdi niye oğlu demişim de insanlık dememişim, insan dememişim falan filan. Off böyle şeylere takarsanız hiçbir zaman feminist olamayacaksınız olduğunuzu sanacaksınız. Feminizim de zaten sizin sandığınız erkek düşmanlığı değil ama bunu size kim anlatacak. Zaten konumuzda değil. 
İnsan ve nankörlük diyorduk, nankör çünkü hep kendinde olmayanı ister. Neden istemesin ki, istesin ne zararı var. Olmayanı merak etmez mi zaten, bilmediği sahip olmayarak bilemediğini merak eder, merak da çok iyi bir abimizdir biliyorsunuz ki bilimi falan ne varsa geliştirir. Ama bu kimin umrunda anca derdiniz saç. Zaten buraya kadar okudunuz mu o bile meçhul.
İnsan nankör çünkü kısayken uzun uzunken kısa, kaküllüyken kakülsüz değilken kakül ister. Ben de hep öyle oluyor. Kakül kestirmeden kaküllü çoook güzel kadınlar algıma yapışıyor. Kestirdikten sonra da müthüş alınlı hatunlar. İşler böyle yapacak bir şey yok. Ben daha sıkılmadım, sıkılmam 3-4 ayı buluyor. Artık ondan sonra da başka şeyler düşünürüz.


Kısa saç kestirmek isteyenler için yazımızın sonuna geldik. Hemen koşup kuaföre gidenler ve yazıyı off aman salak diye kapatacaklar için son görsellerimizi iki farklı seçenekle bitiriyoruz. Bir tarafta kaküllü kısa saçlar, diğer tarafta kaküllü uzun saçlar. İkisi de mükemmel.Seçim sizin. Öptüm yavrular. 


You Might Also Like

0 yorum

Yorum yaparken herhangi bir hesaba sahip değilseniz; Anonim'i seçin. Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.