2017 yabancı filmler

Film Önerisi

17:28

Filmlerin, müziklerin, resimlerin, güzel şeyler barındıran, hayaller sığdırılan, hayal gücü doldurulan şeylerin mutlu ettiği şu dünyada biraz daha sanat olsun. Her yer sanat ve güzellik olsun. Dünya'ya gökyüzünden müzikler verilsin. Baktığımız dağlarda filmler oynasın. Kuşlar resimler taşısın evlerimize...

Böyle umutlarla, güzellikler dilerken, gözlerini kapatıp girdiği bir salonda açılan dünyaların etkisini herkes bilir. Dışarı çıktığında filmin içine tekrar dönme isteği. Gerçek olmasını dilediğimiz onca film. Olmadı demeyin hepimize oldu biliyorum. Herkesin o salonlarda ne hayaller doldurup göğsüne sığdıramadığı biliyorum. Çıkınca rüzgarın farklı estiği, yürürken hayatın yavaş işlediği filmler. Umarım hayatlarımız bu güzel duyguların özlemiyle sonlanmaz ve güzel filmlerin içimizde bıraktığı izler gibi anılar biriktiririz. Tabi her film böyle etki bırakmasa da korktuklarımız, aman Allah korusun dediğimiz birçok şeyi de gördük filmlerde. Kimi zaman gururlandık, kimi zaman kahraman gibi hissettik, kötü şeyler de görsek içimizde hep kurtarıcı olduk. Bir şeyler yapabilme isteğiyle dolduk. Her film bize farklı hayal güçleri kattı. Kimi sihirli bi dünya inşa ettirdi bize, kimi dünyayı kurtaran bir kahramanı oynattı, kimi küfür dağarcığımızı genişletti. Ama hepsi bizi olmadığımız bir dünyada olma isteğiyle keşkeler dedirtti. Yeni planlar yaptırttı. Yeni şeyler düşündürttü. Film izlemeyi belki de o yüzden bu kadar çok seviyoruz. Ulaşamadığımız bir dünya düşü. 

Bu kadar duygusallığı bir kenara bırakalım ve size önereceğim filmlere gelelim. Öncelikle fiilmlerin içeriği konusunda bilgi vermeyeceğim. Filmlerin yanımda biri okumuyorsa asla konusunu okumadan sürpriz sonuçları seven biri olarak direkt açıp izleyen birinin size konu yazması hiç hoş değil. İzleyin gelin analiz edelim. Konularını izlerken öğrenmek hep daha güzel ve heyecan verici gelmiştir bana. O yzüden bu kez size de söylemeyeceğim. Sadece önerip kaçıcam. Bakalım beğenecek misiniz?
  • Assasin's Creed

  •  La La Land

  • Silence (2016)

You Might Also Like

0 yorum

Yorum yaparken herhangi bir hesaba sahip değilseniz; Anonim'i seçin. Yorumlarınız denetlendikten sonra yayınlanacaktır.